تبلیغات
اموزش ترفند ها و بازی ها - تاریخچه ی شاهزاده ایرانی
اموزش ترفند ها و بازی ها

تاریخچه ی شاهزاده ایرانی

سه شنبه 26 آذر 1392

نویسنده: reza bh |


تاریخچه ی شاهزاده ایرانی


حتما شما نیز سری بازی شاهزاده ی ایرانی را بازی کرده اید بازی بسایر هیجان انگیزی با گیمپلی بسیار زیبا که در همه ی جهان بازی می شود و مردم اورا دوست دارند.


شاهزاده ایرانی معروف به(Prince of Persia) توسط جردن مکنر در سال ۱۹۸۹ برای Apple II ساخته شد. این بازی پیشرفت بزرگی در زمینه بازی های کامپیوتری و انیمیشن به حساب می آید. بعد از موفقیت این بازی روی Apple II این بازی به طور گسترده برای دیگر پلتفرم نیز عرضه شد. این بازی حتی برای iOS هم عرضه گردید. برای شبکه های آنلاین Xbox Live و ‪Playstation Network (PSN) نسخه ای بازسازی شده از این بازی توسط Gameloft در سال ۲۰۰۷ عرضه گردید.

شاهزاده ی ایرانی ۱۹۸۹

آپلود عکس , آپلود رایگان

اولین نسخه ی رسمی از سری بازی‌های شاهزادهٔ پارس است که به طراحی جوردن مکنر در سال ۱۹۸۹ برای اپل ۲ ساخته شد. پس از موفقیت این بازی در اپل دو برای کنسول‌های دیگر نیز ساخته شد . این بازی دارای گرافیک و گیمپلی بسیار ساده می باشد که شما را به یاد بازی های ماریو می اندازد  البته با همین گرافیک به موفقیت های بسیاری دست زد.

داستان به ایران باستان باز می گردد؛ وقتی که شاه سلطان در حال جنگ بیرون از سرزمین ایران است و وزیر او جعفر سودای پادشاهی در سر می گذراند. تنها مانع او برای رسیدن به تخت پادشاهی دختر شاه است. جعفر او را در برجی زندانی می کند و از او می خواهد تا با او ازدواج کند در غیر این صورت او را اعدام خواهد کرد. شخصیت اصلی داستان که بی نام هم هست و به شاهزاده خانم علاقه دارد، به سیاه چاله های قصر فرستاده می شود. بازیباز باید در ۶۰ دقیقه از زندان خارج شده وارد قصر شود با وزیر جنگیده او را بکشد و در نهایت شاهزاده خانم را آزاد کند.

شاهزاده ی ایرانی ۲ سایه و اتش

آپلود عکس , آپلود رایگان

این نسخه در سال ۱۹۹۳ منتشر شد. این بازی برای ایکس‌باکس، سوپر نینتندو و مک اواس به بازار عرضه شد.

گیم پلی و کنترل این بازی دقیقاً همانند شماره قبل است و پریدن و حل مسائل نیز شبیه شماره قبل است.از جمله بیشترین تفاوتی که در این سری احساس میشود کم شدن تعداد دشمن ها و بیشتر شدن معما های بازی است که باعث میشه به تنهایی در بیشتر مراحل بازی حضور داشته باشد.اما در قسمت هایی در یک لحظه چهار دشمن به سمت بازی کننده خواهد آمد و ممکن است پس از کشتن از آنها بلافاصله یک دشمن دیگه جایگزین آن شود.گرافیک بازی نیز بر خلاف پیچیدگی بازی خیلی ساده است.

شاهزاده ی ایرانی۳ سه بعدی

آپلود عکس , آپلود رایگان

شاهزاده ایران سه‌بعدی (به انگلیسی: Prince of Persia 3D)‏ یک بازی از رد آرب اینترتینمنت است که در سال ۱۹۹۹ برای کامپیوتر. ده سال پس از انتشار ورژن اصلی این بازی, مجدداً این بازی با گرافیک سه بعدی منتشر شد.در ورژن دریم کست این بازی با نام شاهزاده فارس:شب های عرب  نام گرفته بود.

شاهزاده ایران ۳ نظرات مختلفی را از شرکت های مختلف بدست آورد.ign ان نمره ۸.۲ از ۱۰ را به این بازی داد و در یک کلام گفت:بازی خوبی بود همچنین این شرکت دلیل این نمره را ساخت گرافیک خوب و پرش های مکانیکی اعلام کرد. gamespot نیز نمره ۶ از ۱۰ را به بازی داد و دلیل آن را زیاد خشن بودن شخصیت های بازی, افکت های نه چندان جالب دوربین در بازی و سخت بودن کنترل بازی اعلام کرد اما اعلام کرد که صحنه های اکشن زیبایی در بازی است.

شاهزاده ی ایرانی ۱ شن های زمان

آپلود عکس , آپلود رایگان

این بازی اولین نسخه از سه گانه ی شاهزاده ی ایرانی یوبی سافت است  شن‌های زمان  بازی‌ در ژانر اکشن-ماجراجویی است به روایت جردن مکنر و ساخته شده توسط شرکت یوبی سافت است که سری به تمدن ایران می‌زند.

ر این بازی شما در نقش شاهزاده پارس (دستان) هستید. پدر شما برای قدردانی از مهاراجه به یکی از شهرهای نزدیک به نام آزاد یورش برده و ساعت زمان را ربوده تا برای مهاراجه به عنوان هدیه دوستی ببرد. شما بازی را از این جا شروع کرده (از حمله به دشمن برای تصاحب ساعت). شما در این حین خنجر زمان را پیدا کنید و با خود می‌برید. در ضمن شما شاهزاده ای آن شهر یعنی تهمینه را نیز می دزدید. شما ساعت زمان را برای مهاراجه برده و وزیر ایران (که نقشه حمله را کشیده است) به شما می‌گوید که خنجر زمان را در داخل ساعت کرده تا قدرت آن را مشاهده کنید. اما این کار شما باعث آزاد شدن قدرت شیطانی ساعت زمان شده و همه اطرافیان شما به هیولاهایی زشت تبدیل شده و شما مجبورید همه آنها را بکشید سپس شما باید به فکر چاره‌ای باشید. وزیر سعی می کند که خنجر را از شما بدزدد، ولی شما از دست او فرار می کنید. شما تهمینه را پیدا کرده و از او کمک می خواهید. زیرا او با این طلسم آشناست و به شما کمک می‌کند تا آن را خنثی کنید. شما باید خنجر را در ساعت زمان کنید تا همه چیز به حالت عادی برگردد و زمان به عقب بر می‌گردد. شما یک بار این فرصت را داشتید تا قدرت شن‌ها را از کار انداخته و زمان را به عقب برگردانید اما این فرصت را از دست دادید. آن هم فقط به خاطر بی اعتمادی به تهمینه اما در دفعه بعد تهمینه از ارتفاع افتاده و می‌میرد و شما خود را مسئول دانسته و خنجر را در ساعت زمان می کنید. زمان به عقب برگشته و شما خود را در اتاق تهمینه با وی پیدا کرده و ناگهان وزیر ظاهر شده و با شما می‌جنگد تا خنجر را بگیرد ولی شما او را می کشید و همه چیز تمام شده حتی پدر شما نیز دوباره زنده می‌شود.

IGN به بازی امتیاز ۹٫۶/۱۰ داد و آن را به عنوان بازی سال ۲۰۰۳ معرفی کرد به دلیل “کنترل بصری، فضای خیره کننده و پازل زیست محیطی هوشمندانه”

شاهزاده ی ایرانی۲

آپلود عکس , آپلود رایگان

این نسخه از بازی که در ادامه بازی شاهزاده ایرانی: شن‌های زمان است و در سال ۲۰۰۳ انتشار یافت.این بازی توسط یوبی‌سافت مونترال تولید و توسط یوبی‌سافت و برای ایکس‌باکس، پلی‌استیشن ۲، نینتندو گیم‌کیوب و مایکروسافت ویندوز انتشار یافت.این بازی قبل از شاهزاده ایرانی: دو سریر انتشار یافت.و در دسامبر ۲۰۰۶ نسخه پورت شده این بازی به نام شاهزاده ایرانی: انقلاب و برای پلی‌استیشن (psvita) منتشر شد.

هفت سال از وقایع شن های زمان گذشته است.اکنون شاهزاده، پادشاه ایران شده است ولی هر شب کابوس میبیند که از دست یک هیولا فرار میکند و سرانجام گیر می افتد.افرادش پیشگویی را پیدا میکنند که می تواند خوابش را تعبیر کند.پیشگو به او میگوید که هفت سال پیش شن های زمان را آزاد کرده و مورد نفرین آنها قرار گرفته است و موجودی به نام داهاکا که در جزیره زمان زندگی میکند به دنبال اوست و میخواهد او را بکشد.شاهزاده تصمیم میگیرد که به جزیره زمان برود و با ملکه زمان حرف بزند تا نفرین از بین برود ولی پیشگو به او میگوید که نمیتواند سرنوشتش را عوض کنداو هم اعتنایی نمیکند و میرود.در دریا سربازان ملکه به فرماندهی دختری به نام شادی به آنها حمله میکنند.همه افرادش کشته میشوند و خودش هم در نبرد با شادی شکست میخورد و به دریا پرتاب میشود.وقتی چشمانش را باز میکند، خود را در جزیره میبیند و تصمیم میگیرد علاوه بر پیدا کردن ملکه از شادی هم انتقام بگیرد

شاهزاده ایرانی۳

آپلود عکس , آپلود رایگان

شاهزاده ایران: دو سریریک بازی اکشن-ماجرایی است که توسط یوبی‌سافت مونترال تولید شده‌است. و در دسامبر ۲۰۰۵ برای ایکس‌باکس، کامپیوتر، پلی‌استیشن و پلی‌استیشن ۲ و نینتندو گیم‌کیوب منتشر شد و بعدا بر روی وی و پلی‌استیشن همراه پورت شد. این بازی ادامه بازی شاهزاده ایرانی: در قلمرو جنگجویان است.

شاهزاده، کایلینا(ملکه زمان) را با خود همراه کرده و در حال بازگشت به شهر بابیلون است و خیالش راحت است که همه چیز تمام شده است.ولی وقتی میرسند که شهر در حال سوختن است.ناگهان سربازانی به سمت آنها تیراندازی میکنند.کشتی از بین میرود و آن دو از هم جدا میشوند.سربازان، کایلینا را با خود میبرند و شاهزاده هم به دنبال آنها میرود و در پشت بام قصر او را پیدا میکند که توسط وزیر اسیر شده است.در آنجا شاهزاده می فهمد که در جزیره زمان را به عقب برگردانده و پدرش، وزیر و بقیه همه زنده شده اند. آنجا شاهزاده با زنجیر یکی از افراد وزیر زخمی میشود.وزیر کایلینا را با خنجر زمان میکشد و روحش را به شن تبدیل میکند و خودش هم به موجود قدرتمندی تبدیل میشود که ناگهان زمین می لرزد و شاهزاده همراه با خنجر سقوط میکند.بعد از مدتی به فاضلاب شهر سقوط میکند.سپس صدایی از درونش میشنود که او را بیدار میکرد.آن صدا، صدای شیطان بود که میخواست بوسیله شاهزاده ایران را به نابودی بکشاند.تکه های زنجیری که در بازوی شاهزاده فرو رفته بودند به او قدرت خارق العاده ای میدادند.او میتوانست به یک هیولای شنی تبدیل شود.پس از مدتی به حالت عادی باز میگردد و در راه چندین بار تبدیل میشود.همچنین در راه فرح را نیز پیدا میکند ولی فرح او را نمیشناسد.سپس با هم به سمت قصر راه می افتند…

شاهزاده ایرانی ۴

آپلود عکس , آپلود رایگان

شاهزادهٔ پارسی یک بازی از یوبی سافت مونترال است که توسط یوبی سافت منتشر شد. این بازی برای کامپیوتر، ایکس‌باکس ۳۶۰ و پلی‌استیشن ۳ به بازار عرضه شد. این بازی همان جهان مجموعهٔ شاهزادهٔ پارس را دارد اما ادامهٔ داستان سری‌های قبل نیست. داستان بازی با شاهزادهٔ پارسی جدیدی شروع می‌شود، یک آواره، یک ولگرد، که با الاغی مملو از گنج که از قمار قبلی‌اش به دست آورده‌است به خانه باز می‌گردد، اما ناگهان گرفتار طوفان شنی شدید می‌شود. مکانیزم گیم‌پلی PoP دچار تحولی اساسی شده و شاهزاده در این بازی همراه با شخصیتی به نام الیکا وارد ماجرایی کاملاً جدید و بی ارتباط با سه گانهٔ شن‌های زمان می‌شود.

شاهزاده یک فرد عیاش است که خر خود به نام فرح (به انگلیسی: Farah)‏ را گم کرده‌است و به دنبال آن می‌گردد و به طور اتفاقی با الیکا روبه‌رو می‌شود.

الیکا یک پرنسس است که مخالف کارهای پدر خود است و در بخش‌هایی از بازی به زبان فارسی حرف می‌زند.

در ابتدا یک ولگرد در داخل طوفان شن حرکت می‌کند و فریاد می‌زند:فرح! که با آن فرح در سری‌های قبلی کاملاً متفاوت است. او از بالای صخره‌ای سقوط می‌کند و در پایین دختری به نام الیکا را پیدا می‌کند. الیکا از او می‌پرسد که فرح کیست. او هم می‌گوید که فرح نام الاغش است. بعد الیکا فرار می‌کند و پسر هم به دنبالش راه می‌افتد و در راه جلوی چند تا از سربازانی را که می‌خواستند الیکا را دستگیر کننند می‌گیرد. سپس با الیکا به معبدی که زیر درخت بسیار بزرگی قرار دارد می‌رود. معلوم می‌شود که آنها سربازان پدر الیکا بودند. سپس آن پسر با پدر الیکا می‌جنگد و او را هم شکست می‌دهد. بعد پدر الیکا درختی را که در آنجا بود از بین می‌برد و تمام سرزمین‌ها را تاریکی فرا می‌گیرد و خودش هم با سربازانش فرار می‌کند. پسر از الیکا می‌پرسد که چه اتفاقی افتاده‌است. الیکا می‌گوید که سرنوشت او و درخت حیات در مقابل هم هستند و اگر او زنده بماند درخت از بین می‌رود و مردم هم نابود می‌شوند و اگر او بمیرد درخت و مردم زنده می‌مانند. پدرش هم می‌خواست درخت را نابود کند تا دخترش زنده بماند ولی او می‌خواست برای مردمش بمیرد. الیکا می‌گوید برای اینکه درخت دوباره زنده شود باید تمام زمین‌های پر برکت را که ۲۵ عدد هستند دوباره زنده کنند. آنها راه می‌افتند و در راه با دشمنان مختلفی رو به رو می‌شوند و همه را از سر راه برمی‌دارند. سرانجام درخت را دوباره زنده می‌کنند و تاریکی از میان می‌رود اما الیکا که به نابودی درخت وابسته بود می‌میرد.فرمانروای تاریکی که می‌خواست دوباره برگردد می‌گوید که اگر چهار درختی را که در بیرون از معبد هستند از بین ببرد الیکا دوباره زنده می‌شود. پسر هم که از ابتدا عاشق الیکا شده بود گولش را می‌خورد. الیکا زنده می‌شود ولی دوباره تاریکی باز می‌گردد. در حالی که همه چیز در حال نابودی است به مقصدی نامعلوم حرکت می‌کند و بازی تمام می‌شود. به همین دلیل است که این بازی ناامیدکننده ترین بازی نامیده شده‌است.

شاهزاده ایرانی۵

آپلود عکس , آپلود رایگان

این نسخه در تاریخ ۱۱ می، ۲۰۱۰ برای پلی‌استیشن ۳، ایکس‌باکس ۳۶۰، ویندوز، نینتندو دی‌اس, وی، پلی‌استیشن همراه منتشر شد. خط داستانی بازی دوباره به داستان شن‌های زمان برخواهد گشت. شن‌های فراموش‌شده در کنار اکران عمومی فیلم سینمایی شاهزاده ایرانی: شن‌های زمان، منتشر شد

ماجرای این بازی بعد از شن های زمان و قبل از قلمرو جنگجویان اتفاق می افتد. پدر شاهزاده او را به شهر برادر بزرگش که مالک نام دارد میفرستد تا حکومت را از برادرش یاد بگیرد.اما وقتی شاهزاده به شهر میرسد که دشمنان مالک برای بدست آوردن گنج های شهر به آنجا حمله میکنند.سرانجام برادرش را پیدا میکند و با هم به غار سلیمان میروند.مالک میگوید که اگر ارتش سلیمان را آزاد کند میتواند آنها را شکست دهد.شاهزاده سعی میکند جلوی او را بگیرد اما مالک این کار را میکند.با آزاد شدن آن ارتش وحشتناک هر کسی را که در شهر بود به مجسمه شنی تبدیل میکند و فقط شاهزاده و مالک که توعی مدال به آنها رسیده بود جان سالم به در میبرند و از هم جدا میشوند.شاهزاده در محل مرموزی دختری به نام راضیه را میبیند.راضیه به او میگوید کا اگر مدال ها را به هم بچسباند، راتاش (فرمانده ارتش شیطانی) و تمام ارتش از بین میروند.شاهزاده هم به دنبال مالک میگردد ولی وقتی او را پیدا میکند مالک حرف او را باور نمی‌کند و میگوید که خودش میخواهد آن اهریمن را نابود کند و او را ترک میگوید.ولی وقتی با راتاش رو به رو میشود و راتاش را می کشد توسط روح راتاش تسخیر می شود و راتاش کنترل بدنش را در اختیار می گیرد و شاهزاده طبق گفته ی راضیه به دنبال شمشیر سلیمان می رود و با آن راتاش را نابود می کند و وقتی راتاش نابود شد مالک زخمی به روی سکوی نبرد پرتاب شد و وقتی شاهزاده می خواست به دنبال کمک برود،مالک گفت که دیر شده و به پدر بگو مالک گفت تو پادشاه لایقی هستی که ما رو نجات دادی و پس از آن مُرد و شاهزاده شمشیر را به مکانش بازگرداند.

نظرات() 
chocolate
چهارشنبه 12 اردیبهشت 1397 03:00 ب.ظ
I am truly grateful to the holder of this website who
has shared this impressive article at at this time.
What causes burning pain in Achilles tendon?
جمعه 17 شهریور 1396 03:35 ق.ظ
Hello very cool website!! Man .. Beautiful .. Superb ..
I will bookmark your blog and take the feeds additionally?
I'm satisfied to seek out so many useful info right here within the publish, we need work out extra techniques in this regard, thank you
for sharing. . . . . .
Foot Issues
سه شنبه 17 مرداد 1396 02:48 ق.ظ
Hello, i read your blog from time to time and i own a similar one and i was
just curious if you get a lot of spam feedback? If so how do you stop it, any plugin or anything
you can advise? I get so much lately it's driving me insane so any assistance is very much appreciated.
What causes burning pain in Achilles tendon?
شنبه 14 مرداد 1396 10:01 ب.ظ
We are a group of volunteers and opening a new scheme in our community.
Your website provided us with useful information to work on. You have done an impressive process and our
entire group will be thankful to you.
jenetteklapp.weebly.com
سه شنبه 6 تیر 1396 01:53 ب.ظ
This blog was... how do I say it? Relevant!! Finally I've found something that helped me.

Many thanks!
manicure
سه شنبه 22 فروردین 1396 03:45 ق.ظ
Now I am going to do my breakfast, later than having my breakfast coming
yet again to read further news.
BHW
دوشنبه 21 فروردین 1396 07:52 ب.ظ
You should take part in a contest for one of the greatest sites on the net.
I am going to recommend this website!
manicure
دوشنبه 21 فروردین 1396 08:23 ق.ظ
Wow, this article is fastidious, my sister is analyzing such things, so I am going to let know
her.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

← درباره وبلاگمدیر وبلاگ : reza bh

← لینکدونی

← طبقه بندی

← آرشیو

← نظرسنجی

  به نظر شما بهترین بازی چیست؟Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
کد جستجوگر گوگل

Up Page

بیست تولز

بیست تولز

مشاهده صفحه جدید

← آخرین پستها

← نویسندگان

← آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :